Sinema ve Dizi

2022’de Netflix’teki En İyi Aksiyon Filmleri

Netflix N on TV Screen - 2022'de Netflix'teki En İyi Aksiyon Filmleri

Gişe rekorları kıran filmlerden düşük bütçeli yapımlara, Hollywood filmlerinden yabancı filmlere kadar Netflix’te her türden aksiyon bağımlısı için bir şeyler var. İşte Netflix’te yayınlayabileceğiniz en iyi aksiyon filmleri.

1. Ödeşme Zamanı (The Debt Collector)

Son on yılda B-film aksiyonunun en büyük yıldızı İngiliz aktör Scott Adkins olmuştur. The Debt Collector, Adkins’in dövüş sanatları hüneri, göz korkutucu ekran varlığı ve alaycı mizahın imzasını taşıyan karışımı için harika bir vitrin. Yönetmen ve sık sık birlikte çalıştığımız Jesse V. Johnson ile birlikte çalışan Adkins, karanlık bir yeraltı dünyasına borçlu olduklarını ödemek için yeteneklerini isteksizce ikna edici ölü vuruşlar kullanmak için kullanan eğitimli bir dövüşçüyü canlandırıyor.

2. Barut Kokteyli (Gunpowder Milkshake)

Barut Kokteyli dünyası, hepsi katı ancak ezoterik kurallar altında çalışan rakip suikastçı gruplarının stilize edilmiş bir fantezisidir. Uzman suikastçı Sam (Karen Gillan), bir iş ters gittiğinde ölümü hedef aldığında bu kuralları çiğniyor ve bu süreçte neredeyse tüm kurumu çökertiyor. Sam, genç bir kızı kendisine karşı hizalanmış tehlikeli güçlerden korurken Gillan, sürtüşme ve savaş hünerinin mükemmel bir kombinasyonunu sunuyor. Ayrıntılı, renkli mekanlar ve karakterlerle çevrili, filmi neonlarla dolu bir rüya dünyasına dönüştürüyor.

3. The Harder They Fall

Film yapımcısı Jeymes Samuel, The Harder They Fall’da klasik Western türüne yeni bir bakış açısı getiriyor . Samuel, Eski Batı’nın çeşitli gerçek hayattaki Siyah figürleri etrafında kurgusal bir hikaye kurar ve onları Amerikan sınırında iki rakip çete arasında bir hesaplaşma için bir araya getirir. Jonathan Majors, uğursuz Rufus Buck’tan (Idris Elba) intikam almaya yeminli bir haydut olan Nat Love’ı canlandırıyor.

Samuel, Batılıların tanıdık estetiğini bir hip-hop sanatçısı olarak kendi geçmişinden alınan müzik videolarının unsurlarıyla birleştirerek heyecan verici, kinetik atışlar ve kovalamaca sahneleri sahneliyor.

4. Son Kahraman (Last Action Hero)

İlk yayınlandığında bir fiyasko olmasına rağmen, John McTiernan’ın kendinden emin aksiyon filmi Last Action Hero dikkat çekici bir şekilde ayakta kaldı. Film yapımcıları, Arnold Schwarzenegger’in (kendini oynuyor) kurgusal bir versiyonunun başrolde olduğu bir aksiyon serisinin parodisiyle gelecekteki Hollywood gelişmelerini tahmin ediyorlar. Büyülü bir sinema bileti sayesinde genç bir hayran, Schwarzenegger’in aksiyon kahramanı Jack Slater ile heyecan verici, abartılı bir aksiyon filmi olarak ikiye katlanan zekice bir hicivde bir araya geliyor.

Netflix Uncharted’ın Çıkış Tarihini Yine Erteledi
After Life’ı Yapan Ekip Bu Sefer Hayalet Avcılarını Çekecek!
2022’de İzlenecek En İyi 10 Tom Cruise Filmi

5. Görevimiz Tehlike 4 (Mission: Impossible – Ghost Protocol)

Animasyon ustası Brad Bird, gişe rekorları kıran bir aksiyon serisini devralmak için olası bir aday değildi, ancak dizinin en iyi girişini Mission: Impossible – Ghost Protocol ile yönetiyor . Tom Cruise’un gizli ajan Ethan Hunt olarak oynadığı dördüncü film olan Ghost Protocol , ajansı büyük bir terör saldırısından sorumlu tutulduktan sonra Hunt ve ekibini kaçmaya gönderir.

Bird, Dubai’deki Burj Khalifa’nın yanından sarkan Cruise’un yanı sıra keskin diyaloglar ve canlı karakter etkileşimleri de dahil olmak üzere harika gösteriler sunuyor.

6. Ölümsüzlük (The Old Guard)

Greg Rucka ve Leandro Fernandez’in çizgi roman serisine dayanan The Old Guard , Netflix’in büyük bütçeli süper kahraman filmini ele alıyor. Film, Charlize Theron’un Andromache’si tarafından yönetilen bir ölümsüz savaşçı ekibini içeriyor. Asırlık kahramanlar, yeni bir ölümsüzün ortaya çıkması onları modern dünyayla yüzleşmeye zorlayana kadar, yol boyunca birçok tekme, yumruk ve patlama ile gizlice çalışır.

7. Sevginin Gücü (Léon) – The Professional

Fransız film yapımcısı Luc Besson, ilk rolünde genç bir Natalie Portman’ın da yer aldığı gerilim filmi The Professional ile Amerikan çıkışını gerçekleştirdi. Portman, New York’ta çalışan bir İtalyan tetikçi olan baş karakter (Jean Reno) tarafından alınan 12 yaşındaki bir yetimi oynuyor. Reno’nun suskunluğu Leon sonunda Portman’ın hevesli Mathilda’sına ısınır ve birlikte Mathilda’nın ailesinin ölümünden sorumlu olan yozlaşmış DEA ajanının (Gary Oldman tarafından oynanan) peşine düşerler. Besson, kendisi için bir imza stili haline gelecek olan şeyde yoğun eylemi sıcak duygularla dengeler.

8. Sentinelle

Fransız aksiyon filmi Sentinelle , kız kardeşine yapılan bir saldırının intikamını almak isteyen travma geçirmiş bir asker (Olga Kurylenko) hakkında yalın bir gerilim filmi. Klara (Kurylenko) Ortadoğu’dan döner ve kız kardeşinin güçlü bir Rus gangster tarafından tecavüze uğradığı ve dövüldüğü Nice’de evinde daha fazla tehlikeyle karşılaşır.

Yönetmen Julien Leclercq basit ama acımasız bir intikam hikayesi sunuyor ve Kurylenko, çok ileri itilmiş eğitimli bir ajan olarak performansına perili, kederli bir kalite getiriyor.

9. Kimliksiz (Unknown)

Liam Neeson’ın kariyerinin sonunda bir aksiyon kahramanı olarak dirilişi, yönetmen Jaume Collet-Serra ile Unknown dahil olmak üzere birçok işbirliğini içeriyor. Filmde Neeson, Berlin’de bir konferans için uyanan ve tüm hayatının silinmiş gibi göründüğünü keşfetmek için bir doktor olarak rol alıyor. Gerçekte kim olduğunu ve neden olduğu gibi kabul ettiği hiçbir şeyin gerçekte göründüğü gibi olmadığını keşfetmek için karanlık bir komploya karşı savaşmalıdır.

10. Direksiyondaki Adam (Wheelman)

Frank Grillo, Wheelman’da isimsiz baş karakter olarak rol alıyor ve neredeyse filmin tamamını bir arabanın direksiyonunda geçiriyor. Bir banka soygunu sonrasında, kaçış sürücüsü (Grillo), kızını güvende tutarken ve çeşitli takipçilerden kaçarken (ve onları geride bırakırken) onu kimin aldattığını bulmaya çalışır. Grillo’nun kırlaşmış çekiciliği, direksiyon ustasını kolayca anlamayı sağlıyor ve yönetmen Jeremy Rush, tek bir araca dahil olduğunda bile aksiyonu canlı tutuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler