Sinema ve Dizi

Netflix Uncharted’ın Çıkış Tarihini Yine Erteledi

Tom Holland ve Mark Wahlberg'in başrollerini paylaştığı Uncharted filmi, Netflix yayın tarihi için bir aydan fazla beklenmedik bir gecikme yapacak.

uncharted filminden yeni fragman geldi 1024x576 - Netflix Uncharted'ın Çıkış Tarihini Yine Erteledi

Tom Holland ve Mark Wahlberg’in başrollerini paylaşmış olduğu Uncharted filmi, Netflix gösterim zamanı için bir aydan fazla beklenmedik bir gecikmeyle vuruldu. Naughty Dog’un aynı adlı video oyunu serisine dayanan yeni aksiyon-macera uyarlaması, bir zamanlar Ferdinand Magellan’a ait olan efsanevi serveti bulmak için genç hırsız Nathan Drake’i (Hollanda) işe alan deneyimli gömü avcısı Victor Sullivan’ı (Wahlberg) buluyor. Drake ve Sully, Uncharted’daki altını geri alma arayışları esnasında, acımasız ve güçlü Santiago Moncada’ya (Antonio Banderas) karşı yarışmak zorundadır.

Yıllarca süren geliştirme cehennemi ve COVID-19 salgını sebebiyle yaşanmış olan gecikmelerden sonrasında Uncharted nihayet bu senenin Şubat ayında sinemalarda gösterime girdi. Eleştirmenlerden çoğunlukla negatif eleştiriler almasına karşın, film seyirciler içinde ve gişede bir hit oldu ve dünya genelinde 400 milyon doların birazcık üstünde kazanç elde etti. Bu Uncharted’ı tüm zamanların en yüksek kazanç meydana getiren video oyunu film uyarlamalarından biri yapmış oldu. İzleyiciler (özellikle orijinal oyunun fanatikleri) içinde, Uncharted’ın ana çıkışına da taşınan sinema filmi için beklenti yüksekti. Bu ayın başlarında, görünüşe göre Uncharted’ın  Netflix çıkış zamanı ortaya çıktı. 15 Temmuz olacaktı. Sadece şimdi, akış hizmetindeki aksiyon-macera boğuşmasını izlemek için izleyicilerin birazcık daha beklemesi gerekecek gibi görünüyor.

After Life’ı Yapan Ekip Bu Sefer Hayalet Avcılarını Çekecek!
2022’de İzlenecek En İyi 10 Tom Cruise Filmi
Marvel Filmleri İzleme Sırası 2022

Netflix’e  göre, Uncharted’ın çıkış zamanı bir aydan daha uzun bir süre 19 Ağustos’a ertelendi. Film, haftanın başlarında öteki bölgelerde akış hizmetinde yayınlanmaya başladığından, bu gecikme yalnızca ABD Birleşik Devletleri için geçerli şeklinde görünüyor. Uncharted çıkış zamanı hamlesi, Netflix tarafınca hiçbir sebep gösterilmeden sessiz bir şekilde yapılmış oldu.

uncharted netflix ertelendi - Netflix Uncharted'ın Çıkış Tarihini Yine Erteledi

Uncharted, Sony’nin 2022’den 2026’ya kadar çeşitli başlıklar yayınlamak için yayıncıyla yapılan anlaşma sebebiyle Netflix’e geliyor. Buna , 2021’de piyasaya sürülmesinden bu yana Hollanda liderliğindeki Spider-Man: No Way Home dahil değil, çünkü bu senenin başlarında sinemalarda gösterime girdi. Netflix’te yayınlandıktan sonrasında, Uncharted’ın ilk penceresi sona erdikten sonra Disney+’a taşınması planlanıyor. Sony’nin hâlâ kendi özel hizmetinden yoksun olması sebebiyle, bu lisans anlaşmaları stüdyonun bazı projeleri için gösterim akışının avantajlarından yararlanmasına destek oluyor. Şu anda, Uncharted Netflix çıkış zamanı gecikmesinin bir Sony direktifi olup olmadığı da belli değil.

Sinemada gösterime girmesinden aylar sonrasında Uncharted, geçmişine musallat olan gecikmelerin lanetinden hala güvende değil. Pek bir çok, Netflix’e sorunsuz bir halde gireceğini düşünürken, Uncharted, geçtiğimiz hafta sonu filmi izlemeyi planlayan aboneleri üzen, başka bir açıklanamayan erteleme ile tokatlandı. Filmi Netflix’te izlemek için 19 Ağustos’a kadar bekleyemeyenler için Uncharted, bir saatlik özel özelliklerle gelen Blu-ray, DVD ve dijital olarak satın alabilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler