Oyun

Riot Games’in tüm oyunları artık Epic Games Store’da

Epic Games , tüm kataloğunu Epic Games Store'a getirmek için Riot ile ortaklık kurduklarını duyurdu .

Riot Games 1024x576 - Riot Games'in tüm oyunları artık Epic Games Store'da

Bu yeni ortaklık sayesinde League of Legends, Teamfight Tactics, Legends of Runeterra ve Valorant artık Epic Games Store’da mevcut, ancak aslında çok fazla değişmiyor.

Riot’un oyun kataloğu, tahmin edebileceğiniz gibi, bir süredir kendi başlatıcıları aracılığıyla mevcuttu ve bu ortaklık, onu kurmanın süslü bir yolu gibi görünüyor. Duyuru gönderisinde Epic Games, “bu ücretsiz oyunlardan herhangi birini indirmenin yeni Riot İstemcisini bu oyunlara doğrudan erişimle yükleyeceğini” itiraf ediyor, bu nedenle kendinizi başka bir başlatıcıdan gerçekten kurtarmıyorsunuz. 

Bu ortaklığı kutlamak için Epic Games, League of Legends karakteri Jinx’i Fortnite’a da tanıtıyor . Bir League of Legends şampiyonunun bir Riot oyununun dışında ilk kez göründüğü bu çapraz geçiş etkinliğinde bir kıyafet, kazma, sprey, sırt bling, lobi yolu ve iki yükleme ekranı bulunuyor.

Bu yeni geçiş ve ortaklığın, yeni Netflix animasyon dizisi Arcane’nin lansmanını kutlayan bir aylık “RiotX Arcane etkinliği” olarak kutlanacağı tahmin ediliyor . Bu seri, League of Legends şampiyonları Jinx ve Vi’yi takip ediyor ve 6 Kasım’da dünya çapında başlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler